1 2 3 4 5


Cieplice (gmina Adamówka)
 

     Cieplice - wieś w Polsce, położona obecnie w województwie podkarpackim, w powiecie przeworskim, w gminie Adamówka.
   
   W latach 1940 - 1944 miejscowość, będąca pod okupacją niemiecką, była siedzibą Gminy Cieplice powstałej z części gminy Adamówka i Sieniawa powiatu jarosławskiego. Jednostkę przyłączono 1 stycznia 1940 do zwiększonego terytorialnie powiatu biłgorajskiego (Kreishauptmannschaft Bilgoraj), należącego wówczas do dystryktu lubelskiego Generalnego Gubernatorstwa. W skład gminy wchodziły miejscowości: Adamówka, Cieplice, Dąbrowica, Dobcza, Krasne, Pawłowa, Piskorowice, Rudka i Słoboda. 22 sierpnia 1944 podział administracyjny Polski został odtworzony według stanu z 1939 roku, tak więc gmina Cieplice została zniesiona.
 
Fotografia:
1. Cerkiew Narodzenia NMP w Cieplicach zbudowana w 1904 rokuSpis:  Cieplice    Majdan Sieniawski    Julia Buniowska    Miejsca PamięciSKOMENTUJ:
 
Nick:


Wpisz komentarz:

 
   
 3 lipca 2013


Prawa Autorskie

UWAGA ! Zamieszczone na portalu zdjęcia nie należą do mnie; zostały umieszczone wyłącznie w celach edukacyjnych. Jeśli jesteś posiadaczem praw autorskich do któregoś ze zdjęć i nie życzysz sobie, aby były umieszczone na tym portalu proszę o kontakt : o2wojnie.cba.pl@op.pl

Autor: